6.11.2023
Virtuální realita (VR) se vyvíjí jako klíčový nástroj pro vizualizaci v rámci metodiky Building Information Modeling (BIM).
...celý článek
6.11.2023
Nová technologie míří mimo zemskou atmosféru, aby astronautům na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) přinesla nejen odpočinek, ale i kus domova.
...celý článek
6.11.2023
Nový mezinárodní festival ART*VR, konaný v pražském Centru současného umění DOX, otevírá brány do světa, kde je virtuální realita víc než zábava - je to nástroj pro pochopení.
...celý článek
27.9.2023
Virtuální realita poskytuje seniorům silné zážitky a podporuje jejich pohodu, tvrdí sociální pracovnice z Diakonie Českobratrské církve evangelické
...celý článek
27.9.2023
Luhačovické lázně, provozované lázeňským řetězcem Royal Spa, nabízejí nový způsob rehabilitace s využitím virtuální reality (VR).
...celý článek
27.9.2023
Moderní technologie, jako je virtuální realita, mění způsob, jakým architekti prezentují své návrhy budov a bytů. Architekti využívají virtuální realitu k tomu, aby klientům umožnili procházet se svými budoucími domovy a byty ještě před jejich stavbou.
...celý článek
27.9.2023
Archeologové a archeoložky z Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni společně s firmou Tecron VR vytvořili 3D model římské kolonie Castrum Novum pro virtuální realitu. Tímto způsobem mohou lidé prozkoumat tuto antickou římskou kolonii a získat lepší představu o jejím vzhledu v době největší slávy.
...celý článek
27.9.2023
Čeští lékaři provedli studii, ve které zkoumali vliv virtuální reality na pacienty s popáleninami.
...celý článek
6.9.2023
Ve Fakultní nemocnici v Ostravě začali zdravotníci využívat brýle s virtuální realitou, aby zmírnili strach a stres u dětí před chirurgickými zákroky.
...celý článek
6.9.2023
Studie zjistila, že údaje o pohybu hlavy a rukou z VR zařízení mohou být stejně účinné při identifikaci osob, jako jsou otisky prstů nebo skeny obličeje. To zvyšuje obavy ohledně ochrany soukromí, zejména v kontextu rostoucího počtu náhlavních souprav na trhu a investic do technologie VR od velkých technologických společností.
...celý článek