24.4.2024
Nemocnice ve Valašském Meziříčí představila nový způsob podpory fyzioterapie prostřednictvím virtuální reality.
...celý článek
22.4.2024
V Severočeském muzeu v Liberci se chystá netradiční expozice zaměřená na historii Říšské župy Sudety během druhé světové války. Plánovaná expozice využije moderní technologie včetně virtuální reality k zprostředkování zážitků z této doby.
...celý článek
22.4.2024
Prožít hokej NHL jako nikdy předtím slibuje nová aplikace virtuální reality od české společnosti Sense Arena.
...celý článek
22.4.2024
Virtuální realita (VR) proniká i do světa logistiky a dopravy. Společnost Raben Group nyní využívá VR k simulaci podmínek pro řidiče nákladních vozidel.
...celý článek
2.4.2024
Nadace Miroslava Zikmunda umožňuje starším a osobám s omezenou mobilitou virtuálně navštívit místa spojená se životem a dílem legendárního cestovatele.
...celý článek
2.4.2024
Na bruselském literárním veletrhu se připomene 100. výročí úmrtí Franze Kafky unikátní virtuální instalací, která návštěvníkům umožní vcítit se do role Řehoře Samsy z Kafkova díla "Proměna".
...celý článek
2.4.2024
Senioři v Česku se díky moderní technologii vypravují na virtuální cesty do světových metropolí či procházek přírodou.
...celý článek
2.4.2024
Nová terapie nabízí světlo na konci tunelu pro ty, kteří bojují s fobiemi, jako jsou pavouci, výšky, nebo uzavřené prostory.
...celý článek
7.3.2024
Virtuální realita přináší revoluci v péči o hendikepované děti, podporuje jejich fyzickou aktivitu a motivaci k pohybu. Systém je účinný pro děti s kombinovaným postižením, umožňuje nácvik koordinačních pohybů a aktivaci méně využívaných svalů.
...celý článek
7.3.2024
Na ISS se využívá virtuální realita pro fyzickou kondici a relaxaci astronautů. Díky vtipnému řešení, kde jeden ovladač funguje jako referenční bod, astronauti mohou na rotopedu prožívat pozemské cyklistické trasy.
...celý článek